Otrs negrib turpināt attiecības.
Jautājums - kā vislabāk palīdzēt sev tikt galā ar to, ka viena pusīte pēc trīs gadus ilgušām attiecībām vairs negrib turpināt šīs attiecības? Kā nekrist izmisumā? Kā nepazemoties un nelūgties attiecību turpinājumu?
 
 
                                       Atbilde.
 
      Attiecību pārtrūkšana- ļoti sāpīgs brīdis cilvēka dzīvē. Daļa cilvēku spēj tikt pāri šim grūtajam brīdim, citi turpina to pārdzīvot līdz mūža galam.
      Ja viens no partneriem negrib veidot attiecības, tad otrs nevar tās veidot viens pats. Šajā gadījumā ir jāizsēro tas, ka attiecības ir pārtrūkušas. Ir jāizdzīvo, jāizraud, jāizskumst zaudējuma sāpes. Ar šīm sajūtām būtu jādalās- jārunā ar tuviem, uzticamiem cilvēkiem. Pēc kāda laika zaudējuma sajūtām būtu jāmazinās.
      Grūtāk ir tad, ja attiecību zaudējums cilvēkam saistās ar pašvērtības sajūtu. ,,Ja mani pamet, tad es neesmu pietiekoši skaista, gudra, laba sieviete; neesmu īsts vīrietis, esmu neveiksminieks.” Šajā gadījumā cilvēki pārdzīvo attiecību pārtraukšanos kā kaut ko kaunpilnu, meklē vainu sevī vai otrā cilvēkā. Ja attiecību izbeigšanās saistās ar nevērtības sajūtu, tad šķiršanās kļūst neizturami sāpīga. Cilvēks nespēj izsērot attiecību zaudējumu. Brūce paliek neizdziedēta. Lai remdētu sāpes, cilvēki ar steigu metās nākamajās attiecībās, pārmērīgi lieto alkoholu, neapdomīgi brauc ar mašīnu... Nekas no tā īsti nepalīdz, jo no zaudējuma sāpēm var atbrīvoties tikai izsērojot. Izsērot zaudējumu parasti traucē agrāk pārciestie, bet neizsērotie zaudējumi no bērnības. Piemēram. Kad meitenei bija trīs gadi, tēvs aizgāja no ģimenes. Meitenes mamma par notikušo nekad nav runājusi. Mammai tā ir bijusi pārāk sāpīga tēma. Meitenes prātā zaudējums nav ticis izsērots. Vēl sliktāk- meitene sāka domāt, ka tēvs aizgāja, jo viņa slikta, jo viņa neklausīja un niķojās. Tātad savas būtības dziļumā, izaugot šī sieviete jūtās slikta un pametama. Ja no šīs sievietes aiziet vīrietis, tad viss iepriekš minētais sapinās vienā sāpīgā kamolā un moka.
      Ja attiecības ir pārtrūkušas, nevajadzētu krist izmisumā. Tā gadās, ka attiecības pārtrūkst. Pēc kāda laika, kad zaudējums izsērots, radīsies jaunas attiecības. Nekādā gadījumā nevajadzētu veidot attiecības pazemojoties vai kā citādi darot sev pāri. Ja attiecības neizdodas atkal un atkal, būtu jāmeklē tam iemesls. Te var palīdzēt veiksmīgu pāru pieredze vai konsultācijas pie psihoterapeita.
 
                                       Vēlot veiksmi, Dr. Andris Veselovskis.
 
    

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi

Vizītkarte Raksti un podkāsti Pieteikšanās Kolēģiem