Māra jautājums no mājaslapas.

Māris
Ļoti interesanta mājaslapa. Patīkami atšķiras no analogiem. Palasīju rakstus un tas mani uzvedināja uz pārdomām. Ar mani viss ir kārtībā. Ir ģimene, darbs, hobijs un ar visu to es ticu, ka varu stabili nodzīvot līdz sirmam vecumam. Bet no rakstos pieminētā ļoti daudz ko varēju attiecināt uz sevi. Tas lika aizdomāties par iespējamo psihoterapeita apmeklējumu. Pilnīgi droši pēc tam uzlabosies mana dzīves kvalitāte, bet vai šis uzlabojums ir adekvāts iztērētajai naudai par terapiju? Skaidra lieta, ka naudu nevajag taupīt, ja runa ir par pašnāvību, bet manā gadījumā var būt tikai jau esošā labuma uzlabojumi. Ja seansi ir divreiz nedēļā un tā tas ir divus gadus no vietas, sanāk, ka savas emocionālās pasaules sakārtošanai es iztērēšu aptuveni 5000 Ls. Pa to naudu es varu daudz ko jauku nopirkt sev un ģimenei un tas varbūt pat labāk ietekmēs manu dzīves kvalitāti. Kā var izmērīt dzīves kvalitāti un vai psihoterapeits var dot kādu garantiju vai prognozes par tās uzlabojumu?
 
 
                                                   Atbilde.
 
      Priecājos par šo jautājumu.
      Patīkami, ka Jūs nenomoka izdzīvošanas jautājumi un Jums ir ģimene, darbs, hobijs. Tātad Jums iet labi.
      Jums ir iespēja iet tālāk un uzlabot savas dzīves kvalitāti.
      ,,Vai iet psihoterapijā, vai kaut ko nopirkt?”
      Atbildi uz šo jautājumu varat atrast tikai Jūs pats ieskatoties sevī, izjūtot, kurā jomā šobrīd ieguldīt naudu, lai dzīves kvalitāte uzlabotos visstraujāk.
      Ja izjūtat trauksmi, diskomfortu, nedrošību kādās situācijās, psihoterapija var palīdzēt šīs sajūtas mazināt un uzlabosies dzīves kvalitāte- labāk jutīsieties attiecībās un iespējams pelnīsiet vairāk naudas un Jūsu minētie investētie 5000 Ls atmaksāsies ar uzviju.
      Kā var zināt, vai ir vērts investēt psihoterapijā vai nav?
      Ja Jums ir pazīstams kāds cilvēks, kurš ir gājis terapijā, parunājiet ar viņu- ko viņš ir guvis, ko sasniedzis. Vai Jūs pats pamanāt šajā cilvēkā izmaiņas un vai Jūs gribat ieraudzīt arī sevī kādas līdzīgas izmaiņas? Protams, Jūs nevarat salīdzināt sevi ar kādu, kurš pirms psihoterapijas gribējis izdarīt pašnāvību. Jums nav jārisina pamatproblēmas.
      Jūs varat arī aiziet pie psihoterapeita un kopīgi padomāt par to , ko psihoterapija varētu dot, ko nevarētu. Šo konsultāciju laikā Jums iespējams pašam radīsies skaidrāks priekšstats, vai iespējamie sasniedzamie mērķi Jums ir pievilcīgi vai nē. Šajās konsultācijās Jūs arī varēsiet sajust, vai no šī konkrētā speciālista Jums ir ko iegūt vai nav.(Parasti pirmajās konsultācijās pacienti apzināti un neapzināti testē psihoterapeitu- vai viņš ir kompetents, saprotošs, spējīgs palīdzēt.)
      Uz psihoterapiju aizvien vairāk nāk cilvēki, kuriem pamatā viss ir kārtībā, bet ir kādas sīkas problēmas, kuras ir vērts risināt. Līdzīgi, ja papēdī ir iedūries ērkšķis, tas var apgrūtināt citādi veselu un stipru cilvēku. Bieži atrisinot šādas sīkas problēmas pašsajūta var uzlaboties stipri vien.
 
                    Lai Jums veicas atrast labāko veidu, kā uzlabot savu dzīvi vēl vairāk.
                                         Dr. Andris Veselovskis.
   

Tālr.: +371 29448680   |  Rīga, Maiznīcas 12-1 (skatīt karti)   |  Noteikumi

Vizītkarte Raksti un podkāsti Pieteikšanās Kolēģiem